Objednejte se ještě dnes

737 847 028

nebo on-line

Články o tom, jak být pořád svěží a krásná.

Každá žena by měla být krásná nejen navenek, ale i zevnitř. Beauty salon Lucie Gaškové je prvním místem v Brně, které propojuje oba tyto aspekty. Zažijete zde pocit naprostého uvolnění a dopřejete své pleti luxusní péči s dotekem přírody. Jen si představte, že odpočíváte, zatímco vaše pleť dostává to nejlepší kosmetické ošetřeníi.

Ošetření v salonu Lucie Gašková

Přijďte vyzkoušet nyní s 20% slevou na první návštěvu. Více informací o akci v článku.

Jak bude vypadat vaše návštěva?

Ve chvíli, kdy do salonu vkročíte, poznáte, že vás čeká něco výjimečného. Každá klientka má vytvořenou svou osobní kartu, která obsahuje údaje o typu a stavu pleti, různé alergie a doplňkové informace.

Největším rozdílem oproti klasickému kosmetickému ošetření ...

Pokračovat do článku...

Máte už na zimu “kabát” pro svou pleť? Dobrou službu vám může udělat správně zvolený make-up. Pleť nejen zkrášlí, ale i ochrání před nepřízní počasí.

Jak pečovat o pleť v zimě?

Mazové žlázy v pokožce pracují během zimních měsíců trochu pomaleji. Proto se zmenšuje ochranná vrstva a z pokožky uniká i více vody. Pomoct nám může i make-up, který nám tu ochrannou vrstvu vytvoří. To, že by nám make-up ucpával póry je už celkem minulost.

Z množství druhů make-upů stačí vybrat ten, který je vhodný pro váš typ pleti. Správný výběr je ale skutečně důležitý, a to nejen kvůli tomu, jak se k vám hodí. I když krém nemusí mít UV filtr, make-up by ho měl mít.. Vybírejte taky podle typu pleti - na mastnou, suchou, smíšenou, ale i problematickou existuje vhodný make-up, který ji bude chránit a zároveň vyřeší různé potíže.

Pro mastnou pleť je vhodnější přípravek, který bude brzdit tvorbu mazu, pleť zmatní a zároveň ji bude i hydratovat. Pro starší dámy je vhodný například make-up s liftingovým účinkem. Pro co nejkrásnější výsledek můžete pak make-up ještě zapudrovat.

Když už máte vybraný vhodný make-up, je potřeba dopřát pokožce správnou péči a pravidelně ošetřovat vhodnými kosmetickými přípravky a až pak nanést make-up.

Pleť na obličeji je v zimě vystavena velikým teplotním změnám, ostrému větru, štiplavému mrazu, studenému dešti nebo sněhu. Při výběru přípravku nezpomeňte prověřit složení.

Pokud máte citlivou pleť, bude pro vás lepší krém bez parfémů a konzervačních látek. Hledejte spíš mastnější, výživný, s obsahem vitamínů i přírodních látek, které pleť ošetřují a pomáhají i vytvářet ochranný film. Například: Bambucké máslo, výtažky z pupalky, aloe vera, nebo z měsíčku lékařského, arganový, mandlový, hroznový, avokádový olej apod ..

Hydratovat je potřeba i v zimě

V chladném období dejte přednost spíš mastnějším a hutnějším přípravkům. Výběr závisí opět na typu pleti, například přípravky pro mastnou pleť nejsou vhodné pro suchou a citlivou pokožku a naopak. Kdysi se používání hydratačních krémů v zimě nedoporučovalo, ženy se obávali, že jim při mrazech začne pleť praskat. Na to už ale můžeme bez obav zapomenout, dnes se vyrábí přípravky moderními technologiemi, a látky se tak dostávají do hluších vrstev. Kromě toho jsme často v přetopených místnostech, co se taky podepíše na vysoušení pleti. Používání hydratačních přípravků je tedy na místě.

Na co si dát pozor

Alespoň hodinu před odchodem z domova si tvář nemyjte vodou. Použijte raději jemné pleťové mléka nebo micelární vodu. Dodržujte pitný režim, upřednostňujte vodu a neslazené čaje. Vyhýbejte se alkoholu a většímu množství černého čaje, nebo kávy.

Ochrana na horách

Ani během zimního pobytu na horách nepodceňujte ochranu pleti. Vemte si do baťůžku i obranný krém s vyšším faktorem UV. Běžně doporučuji UV tak kolem 20, co běžné denní krémy obsahují. Problémová pleť, nebo na horách UV alespoň 30, v Alpách i 50.

Med a máslo

Nezapomínejte si ošetřovat jemnou pokožku očního okolí a rtů. Pokožka je tenoučká, bez mazových žláz, a tak náchylnější na poškození či vznik vrásek. Rty si v zimě neoblizujte, v kombinaci s působením větru a mrazu se vysuší a popraskají vám. Podle babičkinho receptu je na popraskané rty dobrý med nebo máslo. Navíc i chutná :)

www.luciegaskova.cz

#kosmetika #bio #vegan #brno #annemarie #borlind #zima #makeup

TOPlist